Menopecia Kullanım Şekli

menopecia-kullanim-sekli

Önerilen doz günde iki tablettir, tabletler bir defada iki tablet şeklinde alınabileceği gibi tercihen günün karşı saatlerinde birer tablet şeklinde de alınabilir.

Tabletler yemekten 20-30 dakika sonra alınmalıdır.

Günde iki tablet alımına tercihen 6 ay devam edilmelidir, 6 aydan sonra elde edilen sonucu korumak için idame doz olarak günde tek tablet olarak devam edilebilir.

Menopecia Kimler Kullanabilir

Asıl önerilen sorun menopoz döneminde görülen
Saç dökülmesi
Saçta kalite kaybı
Kırılarak dökülme
Uçlarda çatallanma
İncelme
Parlaklığını kaybetme
Çökme
Şekil verememe gibi sorunlarıdır.
İçeriğindeki isoflavon bu dönemde görülen diğer sorunların (ateş basması, terleme vs) hafiflemesini de sağlar.
Tüm bunlar açısından bakıldığında menopoza girmiş ve yukardaki sorunların biri veya daha fazlasını yaşayanlar kullanabilir.
Buna ek olarak menopoza girmemiş olsa da erkek tipi saç dökülmesi olan kadınlar da kullanabilir. Doğurganlık yaşında kadınlar kullanacaksa kesinlikle hamile kalmamalıdır. Hamilelerde kullanımı asla önerilmez.
Yine PKO sendromu (poli kistik over) hastalığında dökülme hastalığa eşlik ediyorsa menopecia kullanabilir.

menopozda-dokulen-saclar

Birlikte Başka İlaç Kullanmak Gerekir mi?
Menopozda erkek tipi dökülme temel sorun olmakla birlikte yukarıda bahsedilen kalite kaybı, kırılarak dökülme, uçlarda çatallanma, incelme, parlaklığını kaybetme, çökme, şekil verememe gibi sorunlarda tek başına tablet yeterli olur ancak dökülme belirginse bu durumda Hairforte Sprey ile birlikte kullanılması daha iyi sonuç alınmasını sağlar.
Menopeciaya ek olarak günde 2 defa Hairforte Sprey kullanmak % 90-95 ihtimalle beklentiyi karşılayacak düzeylerde sonuç verir.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menopecia © 2018